~ Expecto Hogwarts Geri Döndü! ~
Expecto Hogwarts Forumlarına Tekrar Hoşgeldiniz...
Sitemiz 10 Temmuz 2011 tarihi itibariyle "Porfiria Poetwest" tarafından tekrar açılmıştır. İçimizdeki heves bitine kadar bütün ciddiyetimle yemin ederim ki, muziplik devam edecek!"

Teşekkürler.
Expecto Hogwarts Forumlarına Tekrar Hoşgeldiniz...
Sitemiz 10 Temmuz 2011 tarihi itibariyle "Porfiria Poetwest" tarafından tekrar açılmıştır. İçimizdeki heves bitine kadar bütün ciddiyetimle yemin ederim ki, muziplik devam edecek!"

Teşekkürler.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2005 Ağustos tarihinden beri aktif, HP-RPG tarihinde ilk kez mezun verebilmiş en uzun, en köklü Harry Potter Role Play oyunudur.10 Temmuz 2011 tarihi itibariyle tekrar açılmıştır!!!

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eğer bu bölümü görebiliyorsanız

+4
Elena Apolline
Andrei K. Marovich
U. R. Valentine
Porfiria Poetwest
8 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Porfiria Poetwest
Admin
Admin
Porfiria Poetwest

Kişisel İleti : Leroooooy Jenkinssss!

Eğer bu bölümü görebiliyorsanız Empty
MesajKonu: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 10:41 am

Sizde yönetim kadrosuna seçilmiş bulunmaktasınız. Mezunlar ve Profesörler tarafından hazırlanacak.

Fikir sahibi; U. Renée Valentine'dir. Dönem Senaryomuz için öğrencilere birşeylerin ters gidişini en iyi bu şekilde açıklayabileceğimizi düşündü ve bende onunla aynı fikirdeyim.

Sistemi kısaca açıklıyorum.

Sizler gelecek postası, dırdırcı ya da telsiz ağı için bir haber, röportaj ya da köşe hazırlayacak ve bu yönetim merkezine post olarak atıcaksınız.

Elwnyx Swiftfire Nathan A. Breen ve ben onaylarsak, artık hangi yayın organıysa oraya yazmakta serbest olacaksınız.

Bu hizmetinizden dolayı haber başına 10Galleon kazanacaksınız.

Yazar olarak da sahte bir isim vericeksiniz. Öneğin ben "Frank Forerunner" ismini kullanacağım.Yazdığım haberlerin altına bu ismi yazacağım Wink Tabi istiyorsanız kendi isminizi kullanın olacaklara ben karışmam.

Gelecek postasına günlük haberler, roportajlr köşe yazıları;
Dırdırcı'ya büyü dünyası dedikoduları, yalan haberler ve çarpıtılmış haberler
Büyücü ağ telsizine oldukça ciddi haberler ve canlı röportajlar

Ayrıntılı Haber örnekleri için forumdakilere bakabilirsiniz.

Yorumlar

Arrow
http://yaseminkaraca.com
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu
U. R. Valentine

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:17 am

mesajları kendi adımızla değil açacağımız muhabir hesaplarıyla atmamız daha uygun olur gibime geliyor. Frank Forerunner hesabını açarız ve hepimiz bu hesabın şifresini biliriz, kimin haberi önce onaylanırsa, girip mesajı o atar. eğer böyle olusa 'gerçek' bir gelecke postası ve 'gerçek' bir haber ve muhabir izlenimi verebiliriz. öğretmenlerin 'öğretmen karakterleri ile' bu işe karışması hiçbir tad bırakmayacaktır.
http://fidelius.rpgwars.org/forum.htm
Andrei K. Marovich
Rp Okuyucusu
Andrei K. Marovich

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:19 am

Bence bunları mezunların yapması daha mantıklı olur. İşleri bu olur hemde para kazanırlar ^^
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu
U. R. Valentine

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:20 am

bizden de birilerinin olması uygun olabilir. ben kendi başıma bir muhabir/radyocu karakteri üstlenebilirim; ama 2. bir hesapla
Andrei K. Marovich
Rp Okuyucusu
Andrei K. Marovich

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:28 am

2. hesap ne kada rdoğru bilmem ama ben dediğimi savunuyorum mezunlar yapabilir bu işi.
Andrei K. Marovich
Rp Okuyucusu
Andrei K. Marovich

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:30 am

auhuahauhauhauhauhauahu dırdırcı örneğine koptum xD
Elena Apolline
Anka Kuşu
Elena Apolline

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:32 am

Katılıyorum mezunlara verilmeli.Çünkü ciddi anlamda mezunlarımız siteden soğudu bilmem farkında mısınız?
Hem öğrenci karakterleri olup RP yapan Profesörlerimiz var hem de Profesör karakterleri ile RP yapıp ders verenler var.Bu durumda mezunlara yapılacak şeyler sınırlanıyor.Bırakalım onlar yapsın.
Nathan A. Breen
Rp Okuyucusu
Nathan A. Breen

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:33 am

+1 Mezunların yapmasında yarar var.
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu
U. R. Valentine

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:37 am

NPC olarak düşün. Her daim 1 ya da 2 muhabirden fazlası işi daha canlı ve oyuna tat katacak tonda olacaktır. Mezunlar yapsın ama bu yüzden bizlerden de 2. hesaplı birini gerçekten kurgu ile alakalı "büyü de azalma var yokolma var" gibisinden haberler yayınlanması uygun olur.

Andrei K. Marovich demiş ki:
2. hesap ne kada rdoğru bilmem ama ben dediğimi savunuyorum mezunlar yapabilir bu işi.

Örneğin bir Cadı Radyomuz var, spiker şenşakrak takılırken büyü yapmayı dener ve bu yüzüne patlar. Radyo ya ortalama mesajlar atabileceği için gerek mezunlar gerek öğrenci ve öğretmenler ya da diğer üyeler radyoya bağlanıp rp yapabilirler.

Öbür türlü, her şeyi biz yapmaya başlarsak, kendi hesaplarımızdan mjlar atmaya başlarsak koca dünyanın tek nüfusu bizmişiz gibi görünür. Yazdımız haberlerin altına koyduğumuz isimler akılda kalmayacaktır, avatarlarımızla bizim isimlerimizi muhabir olarak anımsanacaktır. Yeni karakterler yeni usluplar oluşturma insanların dikkatini çekebilir ve daha çok kişi bu işten zevk alırsa daha sonra 2. hesaplarımızı uygun gördüklerimize devredebiliriz.
Elena Apolline
Anka Kuşu
Elena Apolline

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:39 am

Bunda haklısın.O yüzden mezunların adının bilinmesi hiç de önemli olmaz.Zaten bu işi isteyen mezun çoktu.Onlarla irtibata geçerim ve EH yeniden eski ve ilk üyelerine kavuşur.
Nathan A. Breen
Rp Okuyucusu
Nathan A. Breen

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:43 am

Umut.. Umarım eski ve ilk üyelerimize kavuşuruz. Onun dışında Valentine'in fikri okuyunca anlamlı geldi. Peki sadece Rütbe mi ekleyeceğiz yeni açtığımız üyelere, yoksa ayrı bir kullanıcı grubu gerekli olur mu? İlgileniyorum..
Elena Apolline
Anka Kuşu
Elena Apolline

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:46 am

Önemli olan bizlerin geride kalması.Mezunlarımızı geriye kazanmanın iyi bir yolu bu.
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu
U. R. Valentine

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:46 am

Nathan A. Breen demiş ki:
Umut.. Umarım eski ve ilk üyelerimize kavuşuruz. Onun dışında Valentine'in fikri okuyunca anlamlı geldi. Peki sadece Rütbe mi ekleyeceğiz yeni açtığımız üyelere, yoksa ayrı bir kullanıcı grubu gerekli olur mu? İlgileniyorum..

İkisi de olabilir; ama zaten ilk başta sayılarının 2-3 geçmemesi bizim için daha uygun olacaktır. Daha az yorar.

(ben hep üstün en az 4 karakter yüklenmiş biri olarak daha hafif şartlarda çalışmaya alışamıyorum XD )
Elena Apolline
Anka Kuşu
Elena Apolline

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:50 am

Benim karakterlerim yeterince ön planda ki zaten fazlasını isteöiyorum.Destek isteyene destek vermek işim ama Lilith Ventrue ve Elena Apolline gibi iki karakterden fazlası bana bencillik gelir.Kendimi ön plana fazla çıkarmak istemiyorum ki mezun olan karakterim zaten koskoca Mungo'nun başında.Bir de NPC yaparsam tam olur.Tabi bir de hayaletim var.
Dstek bende bol...Diyorsanız bul mezunları getir...O çok kolay zaten hepsini bulurum.
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu
U. R. Valentine

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:53 am

Elena Apolline demiş ki:
Dstek bende bol...Diyorsanız bul mezunları getir...O çok kolay zaten hepsini bulurum.
İstemiyorsan yapmak zorunda değilsin ki, ben yapabilirim dedim. Mezunları da getirebiliyorsan çok daha iyi olacaktır. Ben illa her birimizin muhabir karakteri alması gerek yoksa hepimiz ölürüz, acı içinde kıvranır, cehennemde sülfür soluruz! demedim ki, yapabilenler yapar :)
Nathan A. Breen
Rp Okuyucusu
Nathan A. Breen

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 11:54 am

Bul mezunları getir Elena! =)
BEnimde Stuart karakterim gerektiğinden fazla önde.. Nathan ile yardım isterseniz gelebilirim. Ayrıca NPC işini tam kavramış değilim.. Embarassed
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu
U. R. Valentine

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 12:03 pm

Tam bir NPC olarak düşünme. Kostüm değiştireceksin. Muhabir karakterler girip haber yazacaksın ve çıkacaksın. Bitti. Bu kadar, fazladan rp yapmana gerek yok. Radyomuz olursa radyocu şahsın rp yapması gerekebilir. Ona da... atışan ve sevişen iki kostüm yaratırsak eğlenceli olur.
Porfiria Poetwest
Admin
Admin
Porfiria Poetwest

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 12:48 pm

Elimizde mezun kalmadığı için onlar gelene kadar biz doldurmalıyız.

Şu NPC'lerin özel bir grubu var.Kullanıma hazırlar
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu
U. R. Valentine

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 12:49 pm

Haberler için gerekli grafik ayarlamalarını yapabilirim; mesela gazete küpürü gibi hazırlayabilirim. ancak hem bilmediğim hem de fazla yüklenmemesi için fotoğraflarda hareketlilik sağlayamam. Bunu da "büyüdeki azalmadan dolayı böyle böyle oldu fotoğraflarımıza" şeklinde bir haber olarak sunabiliriz sanırım.
U. R. Valentine
Rp Okuyucusu
U. R. Valentine

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 3:55 pm

Andrei K. Marovich
Rp Okuyucusu
Andrei K. Marovich

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 4:16 pm

O.o güzel olmuş xD benim fikrim tabii bu
Elwnyx Swiftfire
5. Sınıf Slytherin
5. Sınıf Slytherin
Elwnyx Swiftfire

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 5:43 pm

kağıt fonunu özellikle çok sevdim yazıları geçtim kğıt fonunda takılı kaldım Very Happy
http://nyks999.deviantart.com/
Lucianna A. Lincoln
Rp Okuyucusu
Lucianna A. Lincoln

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptySalı Eyl. 02, 2008 5:44 pm

Ooo çok güzel olmuş Renée. ^^
Porfiria Poetwest
Admin
Admin
Porfiria Poetwest

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptyPerş. Eyl. 04, 2008 2:00 am

eee hani haberler?
Andrei K. Marovich
Rp Okuyucusu
Andrei K. Marovich

MesajKonu: Geri: Eğer bu bölümü görebiliyorsanız   Eğer bu bölümü görebiliyorsanız EmptyPerş. Eyl. 04, 2008 2:19 am

Ben yarın yapacam bir tane ^^

Eğer bu bölümü görebiliyorsanız
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki